Zmiana wysokości anteny ( Dziennik RTK i RTN )

Z C-Geo Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zmiana wysokości anteny ( Dziennik RTK i RTN )
Kategorie Faq
Kategoria:Moduły obliczeniowe
Powiązania Dziennik pomiarów RTK/RTN
Słowa kluczowe dziennik pomiarów RTK / RTN ; antena ; wysokość ;
GPS ; model ; geoida ; ASG-EUPOS
ETRF2000 ; POLREF ; stacja bazowa

Pytanie:

W module Dziennik pomiarów RTK/RTN mam wgrany zestaw danych z pomiaru i chciałbym zmienić wysokość punktu H poprzez zmianę wysokości anteny. Niestety, po wpisaniu nowej wysokości anteny i ponownym obliczeniu wysokość punktu H nie zmieniła się. W jaki sposób to zmienić?

Odpowiedź:

Proszę wybrać w zakładce Dane ogólne -> Sposób wyznaczenia punktów opcję obliczenie wsp. płaskich i wysokości na podstawie modelu geoidy C-GEO oraz w zakładce Model geoidy - > PL ETRF2000/ep.2011 (stacje ASG-EUPOS) jak na rysunku poniżej.

Zmiana wysokości anteny.png

  • pierwsza z opcji w sposobie wyznaczania punktów tj. odczytanie wsp. płaskich i wysokości z pliku pomiarowego (jeśli to możliwe) powoduje podczytywanie współrzędnych punktów X,Y,H z wgranego przez nas pliku z pomiaru w terenie podczas obliczania pomimo zmian w pliku;
  • model geoidy PL ETRF2000/ep.2011 (stacje ASG-EUPOS) jest właściwy dla wszystkich pomiarów RTK i RTN. Zmiana modelu geoidy na PL-ETRF89 (POLREF) Teoretyczna jest zalecana jedynie przy pomiarach statycznych lub jeśli korzystamy z własnej stacji bazowej.