Wypełnij obiekt - symbole

Z C-Geo Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Obiekt zamknięty
Kategorie Mapa Paski narzędzi
Pasek narzędzi Modyfikacje


Wypełnij obiekt - symbole - funkcja wywoływana ikoną Wypelnij symbolem iko.JPG z paska Modyfikacje lub spod prawego klawisza myszy Wypełnij obiekt -> symbole. Umożliwia ona wypełnienie dowolnego obiektu gotowymi wzorami wypełnień symbolem (np. trawnik, las mieszany itd.) lub własnym wypełnieniem po wyborze żądanego symbolu oraz odległości (pionowej, poziomej i skośnej) pomiędzy symbolami. Własny deseń można stworzyć z kombinacji dwóch dowolnych symboli z zestawu kodów ustawionego dla projektu, na którym pracujemy.

Aby skorzystać z narzędzia należy zaznaczyć obiekt na mapie i wybrać odpowiednią ikonę lub kliknąć na obiekt prawym klawiszem myszy i wskazać Wypełnij obiekt -> symbole

Wypełnij obiekt1.png

Pojawi się pole edycji wypełnienia, jak na rysunku:

Wypelnianie obiektow symbolem1.png


Można wybrać jeden z deseni proponowanych przez program, z listy [1] - wypełnienie stworzy się automatycznie z wykorzystaniem rozstawu symboli zgodnego z obowiązującymi przepisami [2] , co widać na podglądzie:


Wypelnianie obiektow symbolem2.PNG

Po wyborze klikamy OK - wypełnienie zostaje wstawione na mapę.

Stosowane przez nas wypełnienie może być w dowolny sposób edytowane, po przez wybór odpowiadających użytkownikowi symboli. Do wyboru jest szeroko dostępna lista .

Wypełnij obiekt2.png

Więcej na [1]