Widoczność dysków sieciowych

Z C-Geo Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Przy występujących kłopotach z widocznością dysków sieciowych, zamapowanych w nowszych wersjach Windows jako jakaś kolejna litera np. X czy Z można poradzić sobie następująco. W samym C-Geo wywołujemy w Liście projektów okno służące do zapisywania/otwierania plików np. do zapisywania kopii zapasowej projektu. Lewa strona tego okna to pasek skrótów prowadzących m.in. do pulpitu, komputera czy sieci. Jeśli klikniemy na pozycję Ten komputer, to powinniśmy zobaczyć interesujący nas dysk albo jako dysk lokalny albo jako lokalizację sieciową np. (\\HP2013) (X:).

DyskSieciowy.png

Jeśli dysku nie widzimy, to używamy prawego klawisza myszki i opcji Dodaj lokalizację sieciową, a następnie podążamy za podpowiedziami systemu, pokazują to zrzuty ekranowe:

DodajLok.png

DodLokSie.png

DodLokSie1.png

DodLokSie2.png

DodLokSie3.png

DodLokSie4.png


Jeśli widzimy go i możemy użyć, np. zapisując do niego kopię projektu, to po wyłączeniu okna, dysk będzie także zamapowany pod swoją literą w gałęzi Mój Komputer znajdującej się na górze okna Lista projektów. Pamiętajmy, że tam pojawiają się skróty do dysków oznaczonych literami, a nie ogólne nazwy lokalizacji sieciowych. Natomiast tak dodana lokalizacja sieciowa będzie zawsze widoczna w oknie zapisu pliku kopii, także po restarcie programu czy komputera. X.png