Okno Kody: Różnice pomiędzy wersjami

Z C-Geo Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
 
(Brak różnic)

Aktualna wersja na dzień 08:13, 22 paź 2021

Okno Kody
Kategorie Edytory
Ścieżka w programie Okno -> Kody

Wyświetlanie listy dostępnych kodów z zestawu przyporządkowanego do projektu w Opcje > Parametry programu > Zestaw kodów. W kolejnych kolumnach wyświetlane są: kod znakowy, kod liczbowy, grupa, do której należy kod, opis słowny obiektu i symbol (o ile jest zdefiniowany). Podwójne kliknięcie w kolumnie Symbol powoduje otworzenie okna z definicją wszystkich symboli umożliwiające przypisanie symbolu do kodu. Do edycji i tworzenia nowych symboli służy edytor symboli.

Aby wyszukać kod lub ciąg znaków należy kliknąć na jakiś rekord w interesującej nas kolumnie. I w okienku wpisać ciąg znaków i ikonka "szukaj" Jeżeli chcemy dodać jakiś nowy kod w tabeli kodów trzeba zjechać na sam dół tabeli i kliknąć strzałką z klawiatury w gół Zostanie dodany nowy pusty wiersz do wypełnienia. Po edycji klikamy na przycisk zapisz i zamknij . KOD (symbol) będzie dostępny po restarcie programu

Okno kody2.png

 • anuluj — zamknięcie okna z listą kodów.

Aby skasować kod z listy należy klikną klawisz "DEL"

Do istniejącej listy kodów można dodać także inną instrukcję. Po naciśnięciu prawego klawisza myszki na liście kodów wybieramy "dołącz inną instrukcję".

Dolacz.jpg

Wtedy szukamy i wybieramy z katalogu C-GEO/BIN jeden z plików:

I_K1        - K1 95
I_K1N        - K1 98
I_nowa_2015     - Mapa Zasadnicza 2015
I_nowa_2015_k1_1998 - Mapa Zasadnicza 2015 z kodami K198 
I_nowa_2021     - Mapa Zasadnicza 2021
 
itd.


Okno kody1.png

Kody możemy również edytować pod względem prezentowanego symbolu. Po kliknięciu na pole podglądu symbolu pojawi się okno w którym to wybieramy symbol, po wpisaniu numeru możemy również wybrać te które sami stworzyliśmy. Więcej o sposobie tworzenia własnych symboli na Edytor symboli.

Stworzenie całkowicie nowego kodu dostępne jest w poniżej funkcji.

Okno kody3.png