Eksport do EWMapa — pliki ASCII dla programu EWMapa

Z C-Geo Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Eksport do EWMapa — pliki ASCII dla programu EWMapa
Kategorie Import/Eksport
Rozszerzenie dla pliku .txt
Powiązania Import i eksport - EWMapa wektory do / po modyfikacji

W oknie dialogowym wypisane są wszystkie warstwy dostępne na mapie. Krzyżyk w pierwszej kolumnie oznacza, że dana warstwa będzie eksportowana. W celu wyłączenia warstwy z eksportu należy ustawić podświetlenie w odpowiednim wierszu i nacisnąć klawisz <F5> lub kliknąć myszką w pierwszej kolumnie lub wybrać odpowiednią opcję z menu podręcznego dostępnego po naciśnięciu prawego klawisza myszki. W trzeciej kolumnie należy wprowadzić nazwę pliku tekstowego z eksportowanymi punktami lub obiektami. Ponadto dla punktów można wprowadzić stałe informacje dodatkowe: rodzaj punktu i stabilizację.

Eksport do EwMapa1.png

Możliwe jest wyedytowanie pliku przekodowania czyli przypisywanie kodom C-Geo wartości Ewmapy. Robi się to edytując plik C:\C-Geo\bin\kody-ewmapa.txt, oczywiście przy wyłączonym programie C-Geo.Włączenie opcji format uproszczony w zakładce Informacje dodatkowe powoduje pominięcie takich atrybutów i zapisanie jedynie geometrii obiektów.

W ramce Obszar eksportu można ustawić czy eksportowane będą wszystkie obiekty czy tylko zawartość okna mapy lub obiekty zaznaczone w bazie danych (np. poprzez zapytanie SQL).

Eksport do EwMapa2.png